تاریخ خبر: // کد خبر: 39821 // // // // //

تشکیل کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی

در راستای مبارزه با فساد انجام شد:تشکیل کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی یکی از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر وامید در حوزه فعالیت های دستگاه های اجرایی، مبارزه با فساد به هر شکل و شیوه ی آن و کاربردی کردن مقوله”پیشگیری بهتر از درمان” می باشد. در همین راستا تفاهم نامه تشکیل

تشکیل کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی

در راستای مبارزه با فساد انجام شد:تشکیل کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی
یکی از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر وامید در حوزه فعالیت های دستگاه های اجرایی، مبارزه با فساد به هر شکل و شیوه ی آن و کاربردی کردن مقوله”پیشگیری بهتر از درمان” می باشد. در همین راستا تفاهم نامه تشکیل “کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی” فی مابین شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران و دیوان محاسبات کشور امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ به منظور ارتقای میزان اثر بخشی فعالیت ها و کارآمدی بیشتر و افزایش بهره وری و جلوگیری از وقوع تخلفات احتمالی در شرکت، تفاهم نامه همکاری نظارتی با دیوان محاسبات کشور به امضای نمایندگان دو طرف رسید.

خبر جدید   ۴٫۵ میلیون لیتر سوخت در بخش کشاورزی جویبار مصرف شد.

بر اساس این گزارش؛ در راستای اجرایی کردن این تفاهم نامه، کمیته ای در شرکت تشکیل می شود که حسابرس کل هیات هشتم امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور به عنوان مسئول کمیته و معاون وزیر، رییس هیأت مدیره و مدیر عامل، معاون اداری و مالی، ذیحساب و مدیر کل امور مالی شرکت و سرپرست گروه حسابرسی مستقر در شرکت، سایراعضای این کمیته هستند.

این گزارش می افزاید: اهداف تشکیل این کمیته؛ فراهم کردن امکان دسترسی به سیستم ها و سامانه های مورد نیاز برای گروه حسابرسی وتبادل صحیح و به موقع اطلاعات، ارتقای نظارت موثر و تقویت کنترل های داخلی، توسعه و تقویت اثر بخشی، کارآمدی و بهره وری، تقویت همکاری و نظام پاسخگویی و کاستن از بورکراسی اداری و ارائه مشاوره در حدود صلاحیت ها و وظایف قانونی شرکت می باشد.

خبر جدید   عملیات تجهیز ۵هزارهکتار اراضی جدید به سامانه های نوین آبیاری در استان تهران در دست اجراست - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

بر پایه این گزارش، وظایف کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی شرکت؛ کمک به تحقق اهداف سازمانی، آسیب شناسی فعالیتها، عملیات و برنامه ها، بازدیداز پروژه ها و ارائه راهکار قانونی و کاربردی برای رفع نقاط آسیب پذیر و ارائه پیشنهاد های اصلاحی جهت تقویت نظام کنترل های داخلی تعریف شده است.

خبر جدید   نباید در مسیر خدمت به مردم، اسیر ویژه‌پروری‌ها شویم - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷

همچنین، انجام اقدامات موثر و به موقع به منظور رعایت قوانین و مقررات با سیاستهای پیشگیرانه و همکاری و اقدام به موقع جهت مستند سازی تخلفات اعلامی و تسریع در ارسال گزارش به دادسرا و برخورد با متخلفین، از وظایف دیگر کیمته ی پیشگیری از تخلفات است.

این گزارش در پایان حاکیست؛ مسئولیت نظارت و ارزیابی عملکرد کمیته با معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی زیربنایی دیوان محاسبات کشور می باشد. 

 

منبع:http://gtc-portal.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=1235&newsview=7137آخرین اخبار

پربازدید