تاریخ خبر: // کد خبر: 39821 // // // // //

تشکیل کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی

در راستای مبارزه با فساد انجام شد:تشکیل کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی یکی از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر وامید در حوزه فعالیت های دستگاه های اجرایی، مبارزه با فساد به هر شکل و شیوه ی آن و کاربردی کردن مقوله”پیشگیری بهتر از درمان” می باشد. در همین راستا تفاهم نامه تشکیل

تشکیل کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی

در راستای مبارزه با فساد انجام شد:تشکیل کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی
یکی از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر وامید در حوزه فعالیت های دستگاه های اجرایی، مبارزه با فساد به هر شکل و شیوه ی آن و کاربردی کردن مقوله”پیشگیری بهتر از درمان” می باشد. در همین راستا تفاهم نامه تشکیل “کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی” فی مابین شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران و دیوان محاسبات کشور امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ به منظور ارتقای میزان اثر بخشی فعالیت ها و کارآمدی بیشتر و افزایش بهره وری و جلوگیری از وقوع تخلفات احتمالی در شرکت، تفاهم نامه همکاری نظارتی با دیوان محاسبات کشور به امضای نمایندگان دو طرف رسید.

خبر جدید   خرید تضمینی ۳۸ هزار تن گندم و ۱۷۶۰ تن کلزا در هرمزگان

بر اساس این گزارش؛ در راستای اجرایی کردن این تفاهم نامه، کمیته ای در شرکت تشکیل می شود که حسابرس کل هیات هشتم امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور به عنوان مسئول کمیته و معاون وزیر، رییس هیأت مدیره و مدیر عامل، معاون اداری و مالی، ذیحساب و مدیر کل امور مالی شرکت و سرپرست گروه حسابرسی مستقر در شرکت، سایراعضای این کمیته هستند.

این گزارش می افزاید: اهداف تشکیل این کمیته؛ فراهم کردن امکان دسترسی به سیستم ها و سامانه های مورد نیاز برای گروه حسابرسی وتبادل صحیح و به موقع اطلاعات، ارتقای نظارت موثر و تقویت کنترل های داخلی، توسعه و تقویت اثر بخشی، کارآمدی و بهره وری، تقویت همکاری و نظام پاسخگویی و کاستن از بورکراسی اداری و ارائه مشاوره در حدود صلاحیت ها و وظایف قانونی شرکت می باشد.

خبر جدید   کشت گندم در بستک آغاز شد

بر پایه این گزارش، وظایف کمیته تعاملی پیشگیری از وقوع تخلفات و تقویت کارآمدی شرکت؛ کمک به تحقق اهداف سازمانی، آسیب شناسی فعالیتها، عملیات و برنامه ها، بازدیداز پروژه ها و ارائه راهکار قانونی و کاربردی برای رفع نقاط آسیب پذیر و ارائه پیشنهاد های اصلاحی جهت تقویت نظام کنترل های داخلی تعریف شده است.

خبر جدید   کشت مکانیزه هندوانه برای اولین بار در شهرستان سیروان

همچنین، انجام اقدامات موثر و به موقع به منظور رعایت قوانین و مقررات با سیاستهای پیشگیرانه و همکاری و اقدام به موقع جهت مستند سازی تخلفات اعلامی و تسریع در ارسال گزارش به دادسرا و برخورد با متخلفین، از وظایف دیگر کیمته ی پیشگیری از تخلفات است.

این گزارش در پایان حاکیست؛ مسئولیت نظارت و ارزیابی عملکرد کمیته با معاونت فنی و حسابرسی امور اقتصادی زیربنایی دیوان محاسبات کشور می باشد. 

 

منبع:http://gtc-portal.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=1235&newsview=7137آخرین اخبار

پربازدید