تاریخ خبر: // کد خبر: 108196 // //

تشدید برخوردهای نظارتی با نانوایان سنگکی که سفیدپزی کنند!

محمدابراهیم صداقت با اشاره به برخوردهای قانونی شدید با نانوایان سنگکی که از آرد سفید استفاده کنند، گفت: اگر بازرسان ما در واحدهای نانوایی سنگک استان، آرد لواش مشاهده کنند، برخوردهای شدید صورت خواهد گرفت.

تشدید برخوردهای نظارتی با نانوایان سنگکی که سفیدپزی کنند!

             معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان فارس در گفت‌وگو با غلات نیوز با اشاره به رعایت استاندارد ۱۰۳ آرد در استان فارس اظهار کرد: فرایند تولید آرد و طبخ نان در سطح استان بر اساس استاندارد ۱۰۳ آرد بوده و مطابق آن در واحدهای نانوایی و تولید آرد عمل می‌شود. بر این اساس آردها منطبق با نوع نان در واحدهای نانوایی توزیع می‌گردد.
وی افزود: طی بازرسی‌های مشترک با اتحادیه خبازان، اداره کل غله و دانشگاه علوم پزشکی استان، از آرد تولیدی کارخانه‌ها و آرد موجود در واحدهای نانوایی نمونه‌برداری می‌شود و در صورتی که میزان سبوس هر واحد کمتر از حد استاندارد باشد و آردها منطبق با نوع نان در واحدهای نانوایی مشاهده نشود، به دلیل اینکه کم‌فروشی در کیفیت صورت گرفته، پرونده واحدهای متخلف جهت بررسی به مراجع قانونی ارسال خواهد شد.
صداقت در ادامه با اشاره به تشدید برخوردهای نظارتی با واحدهای نان سنگک به منظور رعایت استفاده از آرد سبوس‌دار بیان کرد: در صورتی که در واحدهای صنفی نان سنگک، آرد لواش مشاهده شود، برخوردهای شدید نیز اعمال خواهد شد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: تشدید برخوردهای نظارتی با نانوایان سنگکی که سفیدپزی کنند!

خبر جدید   «کاظم نژاد» جانشین مهرفرد شد


آخرین اخبار

پربازدید