تاریخ خبر: // کد خبر: 51872 // //

تجهیزات اطفای حریق جنگل‌ها افزایش یافت/ تشدید مقابله با قاچاق چوب

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه وضعیت اعتبارات حوزه اطفای حریق به نسبت سال‌های قبل خوب است، گفت: تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق به مراکز استان‌ها واگذار شده است.

تجهیزات اطفای حریق جنگل‌ها افزایش یافت/ تشدید مقابله با قاچاق چوب

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه وضعیت اعتبارات حوزه اطفای حریق به نسبت سال‌های قبل خوب است، گفت: تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق به مراکز استان‌ها واگذار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از مهر- سرهنگ علی عباس نژاد ضمن بیان اینکه امکانات و تجهیزات یگان حفاظت در بحث اطفای حریق استان‌های شمالی کشور خوب است، ابراز داشت: با توجه به افزایش حجم آتش‌سوزی‌ها لذا امسال چندین دستگاه تجهیزات و امکانات انفرادی اطفای حریق خریداری و به استان‌ها واگذارشده است و همچنین با برگزاری مانورها و آموزش های اطفای حریق تلاش شد تا برای سال آینده بتوانیم سطح آتش‌سوزی و آسیب های وارده به منابع طبیعی را به کمترین میزان کاهش دهیم.

وی بابیان اینکه همه‌ساله اعتباری برای بحث اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع در منابع طبیعی منظور می‌شود، اضافه کرد: امسال این اعتبارات به نسبت سال‌های قبل در وضعیت بهتری بود اما با توجه به نوسانات ارزی بیان میزان اعتبارات مشکلی را حل نمی‌کند مهم خدمات صورت گرفته، تجهیزات خریداری‌شده و تجهیز گشت‌ها است.

تشدید مقابله با قاچاقچیان چوب

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از برخورد جدی و قاطع با قاچاقچیان چوب خبر داد و ابراز داشت: نیروی انتظامی و پلیس راهور در جلوگیری از قاچاق چوب با منابع طبیعی همکاری دارند بنابراین دستگیری‌ها و مقابله با این عوامل قاچاق در سطح کشور تحت نظارت است.

عباس‌نژاد در ادامه تصریح کرد: طبیعتاً برخورد قانون و تشدید اعمال قانون با قاچاقچیان تأثیر خوبی در کنترل و کاهش قاچاق چوب خواهد داشت.

خبر جدید   ثبت جنگل‌های هیرکانی ایران به عنوان میراث طبیعی جهانی در یونسکو

وی بابیان اینکه برنامه جامع حفاظت بر اساس ضرورت و حساسیتی که در حوزه‌های مختلف منابع طبیعی است طراحی می‌شود، اضافه کرد: بر اساس این برنامه تعداد نیروهای حفاظت در سطح استان‌ها ساماندهی می‌شود، لذا وقتی به این شکل عمل کنیم در بحث پوشش حفاظت از تاغ‌زارهای موجود در سطح کشور توجه بیشتری خواهد شد.

تخریب ویلاهای غیر مجاز با حکم قضایی

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری همچنین در پاسخ به سؤالی درباره قطع درختان جنگلی ارسباران در آذربایجان شرقی، ابراز داشت: با توجه به موضوعی که در فضای مجازی پخش شد نمی‌توان گفت که همه این موارد واقعیت دارد، همیشه افراط‌ و تفریط در این فضا وجود داشته و درصد زیادی از این جابه‌جایی مربوط به چوب‌های جنگلی نیست.

عباس نژاد همچنین در پاسخ به سئوالی پیرامون برخورد با ویلاسازی‌های شمال تهران تصریح کرد: با جابه‌جایی سیستم مدیریتی یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، برخورد با این متخلفان و متعرضان به اراضی ملی شدیدتر خواهد شد و بدون اغماض با آن‌ها برخورد می‌شود و اگر از جانب محاکم قضایی حکمی برای تخریب صادر شود بی‌درنگ انجام خواهیم داد و آنچه در مرحله صدور حکم برسد اجرای آن با این سازمان است.

وی پیرامون کنترل گردشگران به مناطق جنگلی نیز اضافه کرد: ورود گروه‌های آفرودی و طبیعت گردان در مناطق تحت حفاظت قاعدتاً باید هماهنگ شود تا امنیت آن‌ها تأمین و منطقه نیز تحت نظارت باشد تا آسیب به جنگل و مراتع نرسد و قطعاً همراهی و همکاری لازم در آنچه اعلام شود را خواهیم داشت.

براساس این گزارش سرهنگ علی عباس نژاد به‌تازگی به سمت فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور منصوب شد، وی به‌منظور شرکت در گردهمایی مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه یک به سمنان سفرکرده است.
منبع :: http://frw.org.ir

خبر جدید   پدیدارشدن بیابان در دل گلستان / برای مهار خطر بیابان‌زایی در گلستان چه چاره‌ای اندیشیده شده است؟


آخرین اخبار

پربازدید