تاریخ خبر: // کد خبر: 63563 // //

بیشترین صادرات آرد به کشور عراق از آن ماست

اختصاصی/ جواد فشنگچی اظهار کرد: در میان کارخانجات آرد کشور بیشترین صادرات آرد به کشور عراق از آن ماست، سال گذشته ۳۳ هزار تن صادرات آرد داشتیم.

بیشترین صادرات آرد به کشور عراق از آن ماست

             مدیرعامل کارخانه آرد اطهر مراغه در گفت‌وگو با غلات نیوز تصریح کرد: با توجه به اینکه در شرایط فعلی صادرات آرد صرفاً از محل گندم عبور موقت امکان‌پذیر است، متأسفانه به دلیل نوسانات و افزایش نرخ ارز امسال فعالیت صادراتی کارخانه نسبت به سال قبل با افت مواجه شد، که البته نیمه دوم سال این روند رو به رشد خواهد شد.
فشنگچی ادامه داد: عمده تولید کارخانه در بخش آرد آزاد و سایر مصارف است که غالباً به جهت ارتقاء کیفیت گندم‌های عبور موقت را در این بخش با گندم‌های داخلی اختلاط می‌کنیم.
وی با بیان اینکه ۴۵ درصد از صنایع کیک و کلوچه کشور در استان آذربایجان شرقی فعال است، خاطرنشان کرد: دلیل اینکه کارخانجات آردسازی استان از آردها نول‌کشی می‌کنند فعالیت بخش عمده صنایع آردبر در سطح استان است. البته این اعتراض که خبازان می‌گویند نول‌کشی کیفیت آرد را پایین می‌آورد قابل قبول نیست در واقع طبق نظر کارشناسی هرچه میزان نول‌کشی بیشتر باشد آرد تیره‌تر می‌شود بنابراین پروتئین آرد نیز در این صورت بالاتر می‌رود.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: بیشترین صادرات آرد به کشور عراق از آن ماست

خبر جدید   تأمین گندم، آرد و توزیع نان توسط اداره کل غله استان گیلان برای مردم آسیب‌دیده از برف و سرما


آخرین اخبار

پربازدید