تاریخ خبر: // کد خبر: 53479 // // //

برگزیت بدون توافق صنعت ارگانیک بریتانیا را نابود می کند

خبر _ اتحادیه ملی کشاورزی بریتانیا (NFU) هشدار داد، برگزیت بدون توافق، کشاورزی ارگانیک را با ممنوعیت های تجاری صادرات به کشورهای اتحادیه اروپا مواجه می کند و ضربه بزرگی به این صنعت خواهد زد.

برگزیت بدون توافق صنعت ارگانیک بریتانیا را نابود می کند
برگزیت بدون توافق

NFU هشدار داد؛

برگزیت بدون توافق صنعت ارگانیک بریتانیا را نابود می کند

اتحادیه ملی کشاورزی بریتانیا (NFU) هشدار داد، برگزیت بدون توافق، کشاورزی ارگانیک را با ممنوعیت های تجاری صادرات به کشورهای اتحادیه اروپا مواجه می کند و ضربه بزرگی به این صنعت خواهد زد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Thepoultrysite، NFU تاکید کرد، در صورت برگزیت بدون توافق، کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی با چالش های جدی مواجه خواهند شد.

خبر جدید   یاقوت سرخ در ترازوی قیمت‌گذاری

جان پاسی، رییس بخش ارگانیک این انجمن گفت: «برگزیت بدون توافق به این معناست که تولیدکنندگان بریتانیایی به تایید اتحادیه اروپا برای به رسمیت شناختن استانداردهای تولید محصولات و معادل دانستن آن با معیارهای اتحادیه اروپا نیاز خواهند داشت.»

او هشدار داد: «بدون به رسمیت شناختن استانداردهای ارگانیک بریتانیا، محصولاتی که به بازارهای اتحادیه اروپا صادر می شوند، به صورت متعارف فروخته خواهند شد، از این رو هزینه های سنگین تولید این محصولات تامین نخواهد شد.»

خبر جدید   کاهش ۵۰ درصدی تحویل گندم به سیلوهای دولتی

اتحادیه ملی کشاورزان در نامه ای به مایکل گوو، وزیر محیط زیست، اعلام کرده است که بخش ارگانیک نمونه ای دیگری است که نشان می دهد ترک اتحادیه اروپا بدون توافق، برای کشاورزی بریتانیا فاجعه بار خواهد بود.

پاسی در این باره گفت: «در حال حاضر هیچ مکانیزمی برای تسهیل فرایند معادل سازی استانداردها در کمیسیون اروپا وجود ندارد و دستیابی به این امر می تواند ۹ ماه طول بکشد. به نظر می رسد که این وظیفه به سازمان های صدور گواهی محول شده است تا راهکارهای موردنیاز را پیدا کنند.»

خبر جدید   کشورهای واردکننده گوشت از بریتانیا سفارش هایشان را لغو کردند

وی ادامه داد: «صادرات بخش مهمی از زنجیره تامین برای کشاورزان و تولیدکنندگان ارگانیک بریتانیایی به شمار می رود. ما نگران عواقب ناشی از مازاد تولید محصولات کشاورزی در بریتانیا هستیم.»

رییس بخش ارگانیک اتحادیه ملی کشاورزان بریتانیا گفت: «همچنان از دولت و نمایندگان می خواهیم که اتحادیه اروپا را بدون توافق ترک نکنند.»


منبع :: http://agna.ir

برچسب های خبر: ,,


آخرین اخبار

پربازدید