تاریخ خبر: // کد خبر: 114453 // //

بررسی مشکلات کوچ پاییزه عشایر کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به نزدیکی فصل کوچ پاییزه عشایر، با هماهنگی اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد و دعوت از دستگاه های ذیربط استانی نشست بررسی و هماهنگی برای کوچ پاییزه عشایر این استان برگزار شد.

بررسی مشکلات کوچ پاییزه عشایر کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران بهخ نقل از روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، سرپرست امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع کوچ عشایر و با توجه به شرایط کرونایی، خواستار همکاری دستگاه ها و نهادهای ذیربط در خصوص تسهیل در کوچ پاییزه عشایر استان شد. در این نشست مقرر شد با همکاری نیروی انتظامی استان و سپاه عشایر، امنیت عشایر در کلیه مسیرهای کوچ، ایلراه ها و اطراقگاه های عشایری تأمین شود. همچنین برای جلوگیری از  شیوع ویروس کرونا مقرر شد از سوی دستگاه های خدمات رسان بهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر استان با همکاری سپاه عشایر بسته های بهداشتی در میان عشایر کوچنده توزیع و ضدعفونی اطراقگاه های عشایر نیز انجام شود.
همچنین با توجه به اهمیت تامین علوفه دام عشایر، مقرر گردید با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و تشکلها و شرکت های تعاونی عشایری استان علوفه مورد نیاز دام عشایر تأمین و آموزشهای لازم و ترویجی مرتبط با کوچ در مناطق عشایری ارائه شود.
به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و بیماری های مشترک انسان و دام نیز مقرر شد اکیپ های دامپزشکی استان در خصوص واکسیناسیون دام در مسیر های کوچ و آموزش مقابله با بیماری های مشترک بین انسان و دام همکاری لازم را انجام دهند.

خبر جدید   مشکلات تحصیلی عشایر گلستان در فیلم "در میان تپه ها:

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید منبع :: بررسی مشکلات کوچ پاییزه عشایر کهگیلویه و بویراحمدآخرین اخبار

پربازدید