تاریخ خبر: // کد خبر: 114407 // //

برای تولید نان سبوس‌دار، آرد باکیفیت لازم است!

اختصاصی/ به گفته رئیس اتحادیه نانوایان سنگک، دلیل استقبال نانوایان نیمه‌یارانه‌ای از آرد سایر نقاط کشور، کیفیت مطلوب آن است.

برای تولید نان سبوس‌دار، آرد باکیفیت لازم است!

             متاسفانه تخلف افزودن جداگانه سبوس روی نان سنگک هنوز هم در برخی واحدهای نانوایی انجام می‌شود؛ اصغر پابرجا در گفت‌وگو با غلات نیوز در این خصوص گفت: به ندرت مشاهده می‌شود که برخی نانوایان سنگک، سبوس را هنگام پخت و به صورت جداگانه روی خمیر نان اضافه می‌کنند. ما این تخلف را نفی می‌کنیم و به نانوایان اعلام کرده‌ایم که به اندازه کافی سبوس در آرد سنگک وجود دارد اما به گفته نانوایان، افزودن سبوس جداگانه روی نان از سوی مشتریان تقاضا می‌شود.
پابرجا ادامه داد: فرهنگ مصرف نان سنگک استاندارد باید میان مردم جا بیفتد و این وظیفه رسانه‌ها است که اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جمعی کنند و مردم بدانند افزودن سبوس روی نان، خطراتی را برای سلامتی به دنبال دارد.
رئیس اتحادیه نانوایان سنگک در واکنش به این سوال که چرا در نظارت بر واحدهای صنفی، با نانوایان متخلف (نانوایانی که سبوس را جداگانه به سطح نان اضافه می‌کنند) برخورد نمی‌شود، گفت: بیش از هزار واحد نانوایی سنگک در استان تهران فعال است و امکان نظارت و کنترل همه واحدها فراهم نیست.
وی افزود: متاسفانه آردهای ۱۲ درصد سبوس‌گیری شده، کیفیت لازم را ندارند و غالبا سنگک‌پزهای نیمه‌یارانه‌ای از آرد استان‌های دیگر استقبال می‌کنند و به همین دلیل استاندارد نوع آرد (مطابق با سامانه آرد ۱۲ درصد سبوس‌گیری شده) در نان‌های نیمه‌یارانه‌ای  سنگک رعایت نمی‌شود.
پابرجا گفت: ما از سال گذشته در انتظار اعلام نرخ جدید نان هستیم. آنالیز هزینه‌های تولید را هم به سازمان حمایت و سازمان صمت ارائه کرده‌ایم و منتظریم تا در کارگروه ملی آرد و نان در این خصوص تصمیم‌گیری شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: برای تولید نان سبوس‌دار، آرد باکیفیت لازم است!

خبر جدید   تلاش می‌کنیم نان در استان گران نشود


آخرین اخبار

پربازدید