تاریخ خبر: // کد خبر: 48018 // // // //

بازدید مدیر باغبانی از مراحل رشد نهال های پائولونیا در اشکذر

شبکه کشاورزی ایران: توضیحات منتشر شده در ۰۵ آبان ۱۳۹۷ در راستای بررسی مراحل رشد گونه های جدید گیاهی کشت شده در شهرستان اشکذر، مهندس جوادپور از مزارع کشت این محصولات بازدید نمودند. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اشکذر، به منظور کاهش مصرف آب و افزایش ضریب رشد و نمو گیاهان نسبت به

بازدید مدیر باغبانی از مراحل رشد نهال های پائولونیا در اشکذر

شبکه کشاورزی ایران:

در راستای بررسی مراحل رشد گونه های جدید گیاهی کشت شده در شهرستان اشکذر، مهندس جوادپور از مزارع کشت این محصولات بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اشکذر، به منظور کاهش مصرف آب و افزایش ضریب رشد و نمو گیاهان نسبت به آب و خاک موجود در شهرستان، کاشت گونه های جدید و سازگار با اقلیم آب و هوایی در این شهرستان آغاز گردید.

لازم به ذکر است، کاشت گیاه پائولونیا و کاکتوس به طور آزمایشی برای اولین بار در شهرستان اشکذر  اجرا شده که می تواند در صورت موفق بودن به عنوان یک الگوی کشت در سایر شهرهای استان نیز کاشته شود.

علاوه‌بر چوب بسیار مرغوب پائولونیا(که تنها در مدت ۵ سال به مقدار قابل توجه یک مترمکعب می‌رسد)، محصولات جانبی دیگری از جمله برگ و پوست درخت جهت تولید خاکِ برگ و خوراک دام، شکوفه های درخت پائولونیا جهت تولید چای و شربت و همچنین شهد گل‌های پائولونیا جهت تولید عسل، می‌توان از این درخت استخراج نمود.

میوه کاکتوس نیزدر درمان دیابت نوع دوم ، کلسترول بالا ، چاقی ، اسهال ، از بین برنده اثرات الکل و هیپرتروفی خوش خیم پروستات  استفاده میشود . لازم به ذکر است که میوه این کاکتوس در بازار ایران هم بفروش میرسد و برای اولین بار گیاه کاکتوس به صورت مزرعه ای در روستای اسلام آباد کشت گردیده است.

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

خبر جدید   کشت گیاه کینوآ جایگزین برنج در استان مرکزی
برچسب های خبر: ,,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید