تاریخ خبر: // کد خبر: 52893 // // //

افزایش ۳۵ درصدی تقاضا برای پروتئین حیوانی/بیشترین رشد تقاضا در بخش طیور

خبر _  نان دیرک مولدر، تحلیلگر ارشد پروتئین حیوانی، در Rabobank درباره چشم انداز بازار جهانی طیور با بیان اینکه تقاضای جهانی برای پروتئین حیوانی در ۲۰ سال آینده ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت، گفت: تقاضای مصرف کنندگان بسیار بر بخش پروتئین حیوانی و تولید خوراک حیوانات موثر خواهد بود.

افزایش ۳۵ درصدی تقاضا برای پروتئین حیوانی/بیشترین رشد تقاضا در بخش طیور
صنعت طیور

تحلیلگر ارشد Rabobank چشم انداز بازار جهانی صنعت دام و طیور را بررسی کرد؛

افزایش ۳۵ درصدی تقاضا برای پروتئین حیوانی/بیشترین رشد تقاضا در بخش طیور

نان دیرک مولدر، تحلیلگر ارشد پروتئین حیوانی، در Rabobank درباره چشم انداز بازار جهانی طیور با بیان اینکه تقاضای جهانی برای پروتئین حیوانی در ۲۰ سال آینده ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت، گفت: تقاضای مصرف کنندگان بسیار بر بخش پروتئین حیوانی و تولید خوراک حیوانات موثر خواهد بود.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Wattagnet، مولدر در نخستین «کنفرانس استراتژی خوراک»، به میزبانی WATT Global Media، در نمایشگاه بین المللی تولید و فراوری خوراک در آتلانتا برگزار شد، سخنرانی با موضوع «چشم انداز جهانی صنعت مرغداری و خوراک: روند سرمایه گذاری کلیدی برای شکل گیری صنعت در سال ۲۰۱۹» ارائه کرد.

در این سخنرانی به ۱۴ نکته مهم درباره این صنعت در سال ۲۰۱۹ اشاره شد که در ادامه می آید:

خبر جدید   نمایشگاه فیداکسپو محلی برای اعتلای راندمان تولید

– تقاضای جهانی برای پروتئین حیوانی در ۲۰ سال آینده ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت. بخش طیور شاهد بیشترین رشد (حدود ۲ درصد) خواهد بود، در حالی که تقاضا برای تخم مرغ ۱٫۶ درصد بیشتر می شود. همچنین تقاضا برای غذاهای دریایی ۱٫۲ درصد؛ گوشت گاو، ۱٫۱ درصد و گوشت خوک، ۱ درصد افزایش خواهد یافت.

– تقاضای مصرف کننده با توسعه اقتصادی کشورها در حال تغییر است. کشورهای ثروتمندتر گوشت بیشتری مصرف می کنند. در حال حاضر، استرالیا بیشترین میزان مصرف سرانه گوشت در جهان را به خود اختصاص داده است.

– تغییرات اجتماعی می تواند بر چشم انداز بازارهای پروتئین حیوانی اثرگذار باشد: فروش محصولات جایگزین گوشت در خرده فروشی های آسیا و اقیانوسیه و کمترین میزان آن در آمریکای لاتین است.

– هزینه تولید مرغ به طور قابل توجهی در مناطق مختلف متفاوت است. ژاپن بیشترین میزان هزینه تولید جوجه گوشتی و برزیل کمترین را به خود اختصاص داده اند.

خبر جدید   افزایش ۶۵ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر

– صنعت گوشت و مرغ برزیل وضعیت بازار را به چالش می کشد. برزیل بسیار متمرکز بر صادرات است، اما در چندین منطقه با چالش های تجاری مواجه است.

– نوسانات بسیاری در صنعت مرغ در اروپا و خاورمیانه وجود دارد. در اتحادیه اروپا واردات مرغ از برزیل ۵۰ درصد کاهش یافته، در حالی که اتحادیه اروپا واردات از اوکراین را افزایش داده است.

– چالش های تجاری میان چین و ایالات متحده امریکا، تجارت در برزیل را سرعت بیشتری بخشیده است. چین ۶۲ درصد از تجارت جهانی سویا را با واردات این محصول به خود اختصاص داده است و در حال حاضر نیز سویای بیشتری از برزیل و آرژانتین وارد می کند.

– شیوع تب خوکی آفریقایی (ASF) در چین، بازارهای گوشت خوک و ساختار این صنعت را در سال های آینده تحت تاثیر قرار می دهد. شیوع ASF تاثیر زیادی بر بازارهای جهانی خواهد داشت.

خبر جدید   ماجرای ذرت‌های آلوده چیست؟

– از آنجایی که در سال های اخیر واردات جوجه های گوشتی اجداد به چین دشوار بوده است، منابع کافی برای تامین تقاضا وجود ندارد.

– جنوب و جنوب شرقی آسیا، مانند اندونزی، میانمار، فیلیپین، ویتنام و هند بازارهای جهانی کلیدی رو به رشد به شمار می روند.

– به جز برزیل، آمریکای لاتین برخی از بازارهای رو به رشد سریع صنعت مرغداری در جهان را شامل می شود.

– بازار طیور در آفریقا در دهه آینده ۵ درصد رشد سالانه را تجربه خواهد کرد. آفریقای جنوبی و نیجریه بیشترین رشد را تجربه خواهند کرد.

– نگرانی های اجتماعی فرصت هایی برای تمایز در بازار ایجاد می کند. ایمنی مواد غذایی، رفاه حیوانات، محیط زیست، سلامت مصرف کنندگان و عرضه داخلی، عواملی مهمی به شمار می روند.

– توسعه فناوری های جدید به برطرف شدن چالش های اجتماعی و حل مسائل کلیدی کمک می کند.


منبع :: http://agna.ir

برچسب های خبر: ,,,


آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.