تاریخ خبر: // کد خبر: 52073 // // //

افزایش ۲۲ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه “دشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است و نه طرح اختلافات”، همه را به وحدت و تلاش برای حل مشکلات فرا خواند و اظهارداشت: نه تسلیم خواهیم شد و نه خود را خواهیم باخت؛ بلکه امیدواریم و از مشکلات عبور می کنیم.

افزایش ۲۲ درصدی قیمت خرید تضمینی گندم

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران،۶۱۴ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان گلستان، با فرمان رئیس جمهوری و توسط وزیر جهاد کشاورزی به طور همزمان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

رئیس جمهور در این مراسم با تأکید بر اینکه با همه توان در برابر دشمن خواهیم ایستاد، ادامه داد: شما به دنبال این هستید مردم ایران را از غذا ، دارو و تجهیزات محروم کنید، اما ما با تمام دوستان خود در جهان و اکثر همسایگان در اطراف کشور و جنوب خلیج فارس برادر و دوست هستیم و بهترین روابط را با آنها برقرار کرده‌ایم، بجز یک تا دو همسایه که آماده‌ایم مشکلات را در این زمینه حل کنیم.

روحانی ادامه داد: ما در شرایط سختی هستیم که صهیونیست‌ها می‌خواهند ما را در برابر آنچه اهداف آنهاست از پا در بیاورند؛ اما نخواهند توانست.

رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی زمینه آماده شود، محصولات و ارزش آن چند برابر می‌شود، گفت: آب از مسایل مهم کشور است و باید از طرق مختلف آب لازم برای شرب، صنعت و کشاورزی را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی افزود: با وجود محدودیت‌هایی که با آن مواجه هستیم خرید تضمینی گندم را ۲۲ درصد افزایش داده‌ایم و برای حقوق‌بگیران و بازنشستگان افزایش ۲۰ درصدی در بودجه پیش‌بینی شده است و دولت مصمم است با همه توان به مردم یاری برساند و در این راستا برای رفع فقر و اشتغال ارقام قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی شده است.

خبر جدید   تلاش در جذب حداکثری تسهیلات ابلاغی مکانیزاسیون شهرستان تهران

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز روز امتحان دولت به تنهایی نبوده، بلکه امتحان همه است، که باید در روزهای سختی در کنار هم باشند، گفت: دولت خادم، نوکر و نماینده ملت است، اما همه باید دست به دست هم دهیم وامر اشتغال با کمک دولت و ملت در کنار یکدیگر ایجاد می‌شود.

*افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶۱۴ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان گلستان

۶۱۴ پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان گلستان، با فرمان رئیس جمهوری و توسط وزیر جهاد کشاورزی به طور همزمان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وزیر جهاد کشاورزی در گزارش آیین افتتاح همزمان این طرح ها به صورت ویدئو کنفرانس خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: در این سفر ۶۱۴ پروژه عمرانی وتولیدی در زیربخش های آب وخاک، صنایع تبدیلی وتکمیلی، آبخیزداری، دام وطیور، شیلات وباغبانی با اعتباری معادل ۱۹۰۰میلیارد تومان ازمحل منابع عمومی، تسهیلات بانکی وسرمایه گذاری بخش خصوصی با ایجاد اشتغال جدید به تعداد ۸۴۵۱ نفر در استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی گفت: طرح های سامانه های نوین آبیاری در سطح ۲۵۰۰ هکتار و ۳۰۰ کیلومتر انتقال آب با لوله و بهسازی آب بندان ها با اعتبار ۱۵۲ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

حجتی خاطرنشان کرد: از اول انقلاب اسلامی تا پایان سال ۹۱ معادل ۴۰ هزار و ۷۷۷ هکتاری آبیاری تحت فشار در استان انجام شده و از سال ۹۲ تاکنون ۲۲ هزار هکتار (معادل ۵۳ درصد) سیستم نوین ابیاری در این دولت اجرا شده است.

خبر جدید   جدیدترین توصیه های هواشناسی کشاورزی برای کشاورزان استان تهران اعلام شد

وی عنوان کرد: تعداد ۱۶ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی با اعتبار ۹۷ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۳۵۰ نفر به بهره برداری می رسد که با افتتاح این پروژه ها ظرفیت اسمی نگهداری محصولات کشاورزی و فرآوری در استان از هزار و صد و هفتاد هزار تن به هزار و پانصد و سی هزار تن افزایش می یابد.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: تعداد ۳۹۷۵ طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری و فراگیر در بخش کشاورزی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با اعتبار ۸۲۳ میلیارد تومان با اشتغال زائی ۴۹۴۳ نفر به بهره برداری می رسد.

حجتی خاطرنشان ساخت: تعداد ۲۲ مزرعه پرورش میگو به مساحت ۵۰۰ هکتار و یک مرکز تکثیر میگو با ظرفیت تولید ۱۰۰ میلیون قطعه در سال با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۸۷۰ نفر بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: ظرفیت تولید میگو از ۳۰۰ تن در سال ۹۲ به ۲۶۰۰ تن در سال ۹۷ افزایش می یابد و با تکمیل این طرح در سال ۹۸ تولید میگو بالغ بر ۴۰۰۰ تن می رسد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اجرای ۴ طرح کشاورزی جدید در استان گلستان گفت: عملیات اجرایی طرح زهکشی اراضی استان در سطح ۱۰۰ هزار هکتار طی ۳ سال با اعتبار ۲۸۰ میلیارد تومان و بهسازی آب بندان های استان با هدف تامین آب مطمئن بخش کشاروزی، مهار و کنترل سیلاب، تغذیه آب های زیرزمینی، افزایش تولید آبزی پروری و توسعه گردشگری در سطح ۳ هزار هکتار با اعتبار ۸۴ میلیارد تومان آغاز می شود.

خبر جدید   بررسی اولویت های اجرای طرح یاوران تولید در شهرستان های دماوند و فیروزکوه

وزیر جهاد کشاورزی گفت: پروژه ای که هم اکنون خدمت حضرتعالی گزارش می شود،افتتاح طرح زهکشی ۲۲ هزار هکتاری اراضی در استان از مجموع ۲۸۰ هزار دشت گرگان در شهرستان گمیشان می باشد که در سفر قبلی وعده حضرتعالی به مردم بود که خوشبختانه تاکنون ۳۳ هزار هکتار (۱۱ هزار هکتار بیش از تعهد سفر قبلی) اجرا شده است از مزایای این طرح کاهش شوری و اصلاح خاک جمع آوری روان آب های سطحی و استفاده بهینه آن در آب بندانها و افزایش تولید محصول حداقل ۱.۵ تا ۲ تن در هکتار و اثر مستقیم بر ارتقاء سطح زندگی و اشتغالزایی ساکنین استان را دارد.

حجتی یادآوری کرد:جناب آقای رئیس جمهور از اینکه امروز در بیانات خود مجددا اجرای ۵۰ هزار هکتار از اراضی زهکشی استان را تا پایان دولت دوازدهم وعده فرمودید از طرف خود و کشاورزان استان تشکر می کنم؛انشاالله بعد از سفر عملیات اجرایی را شروع خواهیم کرد. در صورتی که اجازه بفرمائید مورد بهره برداری قرار گیرد.
منبع :: http://tehran.maj.irآخرین اخبار

پربازدید