|افزایش ۱۳ درصدی صید کیلکا در دریای خزر | اخبار کشاورزی | شبکه کشاورزی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 53379 // //

افزایش ۱۳ درصدی صید کیلکا در دریای خزر

خبر _ مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: ظرف ۱۰ ماهه امسال بیش از ۲۱ هزار تن ماهی کیلکا از دریای خزر صید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۱۳ درصدی صید کیلکا در دریای خزر
صید کیلکا

مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران مطرح کرد:

افزایش ۱۳ درصدی صید کیلکا در دریای خزر

مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: ظرف ۱۰ ماهه امسال بیش از ۲۱ هزار تن ماهی کیلکا از دریای خزر صید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مختار آخوندی اظهار کرد: سال گذشته ۱۸ هزار و ۶۳۰ تن ماهی کیلکا از خزر صید شد.

وی افزود: این میزان صید توسط ۷۴ فروند شناور در استان های گیلان و مازندران انجام شد که ۴۴ فروند آن مربوط به استان مازندران و ۳۰ فروند استان گیلان بوده است.

مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات ایران میزان صید کیلکا در استان مازندران را ۱۵ هزار و ۸۸۰ تن عنوان کرد و گفت: این میزان صید نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ حدود ۲۲ درصد رشد نشان می دهد.

آخوندی با بیان این که در مدت یاد شده در استان گیلان ۵۱۳۸ تن کیلکا صید شد، تصریح کرد: این میزان صید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است.

وی درباره قیمت ماهی کیلکا نیز اذعان داشت: امسال قیمت هر کیلوگرم ماهی کیلکا به صورت عمده فروشی برای مصارف انسانی بین ۲۵۰۰ تا ۳ هزار تومان و برای مصارف پودر ماهی بین ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان می باشد.

مدیر کل دفتر صید و صیادی سازمان شیلات با اذعان به این که در حوزه دریای خزر برنامه توسعه صیادی نداریم، گفت: هدف سازمان شیلات در دریای خزر حفظ اشتغال موجود، ثبات بهره برداری از ذخایر و همچنین صید اقتصادی توسط صیادان است.

خبر جدید   پنجمین جشنواره تقدیر از برترین های صنایع غذایی برگزار می شود

وی خاطر نشان کرد که صید ماهی کیلکا در دو مقطع سال در اوایل اردیبهشت و پاییز به علت فصل تخم ریزی متوقف می شود.

آخوندی در عین حال اظهار داشت که امسال صید کیلکا تا آخر اسفند ادامه خواهد داشت.


منبع :: http://agna.ir

Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download huawei firmware
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
برچسب های خبر: ,,,


آخرین اخبار

پربازدید