تاریخ خبر: // کد خبر: 97139 // //

افزایش سهمیه آرد مردم جنوب استان

استاندار کرمان و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی توافق کردند که از محل صرفه جویی مصرف آرد و همین‌طور افزایش سهمیه ملی، ماهانه ۸۰۰ تن آرد به سهمیه مردم شهرستان‌های جنوب استان افزوده شود.

افزایش سهمیه آرد مردم جنوب استان

             به گزارش غلات نیوز از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جلسه بررسی مشکلات بخش غله استان با حضور محمد جواد فدائی استاندار کرمان، یزدان سیف، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و مجید نژادبیگلری مدیر کل غله استان در تهران برگزار شد.

در این نشست عطاپور فرماندار جیرفت و قانعی‌فرد فرماندار رودبار جنوب ضمن تشریح مشکلات معیشتی هفت شهرستان جنوبی استان خواستار افزایش سهمیه آرد دولتی برای مردم این شهرستان‌ها شدند.
فدائی استاندار کرمان هم با اشاره به اینکه مسایل آرد و نان استان نیازمند بررسی و اخذ تصمیمات روشن و عملیاتی است؛ گفت: «انتظار داریم موضوعاتی چون کمبود سهمیه مردم جنوب کرمان، نحوه خرید گندم از کشاورزان به طوری که متحمل پرداخت هزینه حمل و نقل نشوند، روند صدور مجوز نانوایی و… تعیین تکلیف شوند». مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی هم در این نشست با تشریح وضعیت کشور در زمینه تولید و مصرف گندم، گفت: «در حال حاضر دولت برای عرضه بیشتر آرد با محدودیت‌هایی مواجه است و همه مدیران باید برای مصرف بهینه آرد در کشور به شکلی دقیق بر روند فعالیت نانوایی‌ها نظارت کنند.»
به گفته سیف در پاره‌ای از موارد تخلفاتی مبنی بر خروج آرد دولتی از چرخه تولید نان و عرضه در صنوف دیگر مشاهده شده و کنترل آن بر عهده شورای آرد و نان شهرستان‌ها است. سیف در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مسایل و محدودیت‌های جنوب استان را درک می‌کند؛ افزود: «پیشنهاد ما این است هر ماه از محل صرفه جویی آرد ۴۰۰ تن به سهمیه جنوب استان اختصاص یابد ما هم از محل اختیارات خودمان ۴۰۰ تن تعهد می‌کنیم تا جمعا ۸۰۰ تن به سرانه افزوده شود».
سیف همچنین خطاب به استاندار کرمان و مدیران حاضر در جلسه تاکید کرد در صورتی که سهمیه آرد در شهرستان برای تخصیص وجود ندارد از صدور مجوز برای واحدهای نانوایی خودداری کنند. او همچنین صدور مجوز فعالیت‌های برای کارخانه‌های آرد را در صورتی مجاز شمرد که از آرد بازار آزاد استفاده کرده و برای دریافت سهمیه دولتی ادعایی نداشته باشند. در این جلسه همچنین مقرر شد اداره کل غله استان به نحوی برای خرید گندم سال آینده کشاورزان برنامه‌ریزی کند که کشاورزان متحمل پرداخت هزینه حمل و نقل نشوند.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: افزایش سهمیه آرد مردم جنوب استان

خبر جدید   گندم‌های سن‌زده، کیفیت آرد را پایین آورده‌اند


آخرین اخبار

پربازدید