تاریخ خبر: // کد خبر: 67336 // //

افزایش تولید در واحد سطح با حداقل آب مصرفی در اراضی پایاب سد خدا آفرین

طرح شبکه های فرعی و آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب در چهار ناحیه عمرانی یک و دو و سه و چهار عملیاتی شده است.

افزایش تولید در واحد سطح با حداقل آب مصرفی در اراضی پایاب سد خدا آفرین

نماینده مجری مهار آبهای مرزی در استان اردبیل  :  افزایش تولید در واحد سطح با حداقل آب مصرفی در اراضی پایاب سد خدا آفرین
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ، اسداله محسن زاده در بازدید نماینده سازمان خوار و بار جهانی موسوم به فائو از نواحی چهارگانه عمرانی اراضی پایاب سد خدا آفرین با اعلام این خبر افزود: طرح شبکه های فرعی و آبیاری و زهکشی غرب  وشمال غرب در چهار ناحیه عمرانی یک و دو و سه و چهار عملیاتی شده است که در ناحیه عمرانی یک در دشت فتحعلی مساحت دارای تخصیص به هکتار ۱۱۰۰ هکتار می باشد که تمامی این سطح توسط دستگاههای سنتر پیوت به سیستم های نوین آبیاری تحت فشار مجهز شده است . ناحیه عمرانی یک در شرق دره رود نیز ۳۹۰۱ هکتاررا شامل می شود که ۲۱۸ هکتار آن توسط کلاسیک ثابت و ۲۶۵۰ هکتار آن توسط سنتر پیوت و ۷۵ هکتار آن توسط سیستم کم فشار و ۹۵۸ هکتار آن به صورت قطره ای آبیاری خواهد شد .
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود افزود: ناحیه عمرانی دو و بخشی از خلیللو نیز در سطح ۱۰۲۷ هکتار عملیاتی شده است که ۳۳۴۹ هکتار آن به صورت کلاسیک ثابت ،۶۱۰۷ هکتار آن به صورت سنتر پیوت و ۸۱۴ هکتار آن به صورت قطره ای آبیاری خواهد شد .
نماینده مجری مهار آبهای مرزی در استان اردبیل  در ادامه سخنان خود افزود: ناحیه عمرانی چهار نیز ۱۰۴۲۹ هکتار را شامل می شود که ۹۲۲۲۴ هکتار آن به صورت کلاسیک ثابت و ۹۰۷ هکتار آن به صورت سنتر پیوت و ۲۹۸ هکتار آن به صورت اسپری بوم خواهد بود
    وی ادامه داد شبکه آبیاری و زهکشی سد احمد بیگلو در شهرستان مشکین شهر  نیز که ۲۰۳۵ هکتار را شامل می شود ۱۴۷۵ هکتار آن به صورت کلاسیک ثابت آبیاری خواهد شد .
وی افزود: هدف اصلی ازبازدید کارشناسان سازمان فائومشاهده از نزدیک از اقدامات انجام یافته بی نظیر در شمال استان اردبیل در راستای استفاده بهینه از منابع آبی و بهره‌وری از آن در تولید حداکثر محصول در واحد سطح است  و با توجه به این که کارشناسان فائو تخصص در سطح بالایی در زمینه مدیریت منابع آبی و خاکی دارند، امیدواریم با مشارکتی که با این متخصصان  خواهیم داشت بتوانیم بیش از پیش به اهداف این پروژه مهم که همانا افزایش تولید در واحد سطح با حداقل آب مصرفی است دسترسی پیدا کنیم.    
لازم به ذکر است نماینده سازمان خوار و بار جهانی فائو و مسئولین ذیربط در ادامه برنامه های بازدید خود از مرکز تحقیقات بین المللی پرورش شتر دو کوهانه در جعفرآباد بیله سوار نیز بازدید نمودند     
   
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: افزایش تولید در واحد سطح با حداقل آب مصرفی در اراضی پایاب سد خدا آفرین

خبر جدید   دشت مغان در تاریخ کشاورزی کشور جزو یکی از ۴ دشت حاصلخیز و ایده آل کشور


آخرین اخبار

پربازدید