تاریخ خبر: // کد خبر: 70298 // //

افتتاح آکادمی ملی نان ایران نزدیک است/ با افتتاح آکادمی کیفیت در صنعت نان تحقق می یابد

اختصاصی/ نیروی انسانی آموزش دیده و ماهر جزو سرمایه های اصلی یک صنعت به شمار می آیند چه بسا اینکه باتوجه به اهمیت این مقوله برای پرورش نیروی انسانی متخصص در برخی صنایع تولیدی هزینه های بسیاری نیز صرف می گردد چرا که قطعا برخورداری از نیروی انسانی ماهر می تواند منجر به رشد و توسعه و ارتقا آن صنعت شود. متاسفانه در چند سال اخیر صنعت نان از مقوله آموزش جامانده و کم و بیش در کشور به این امر مهم پرداخته شده است.

افتتاح آکادمی ملی نان ایران نزدیک است/ با افتتاح آکادمی کیفیت در صنعت نان تحقق می یابد

             دی ماه ۹۶بود که اولین آکادمی ملی نان ایران به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص برای صنعت نان در کشور به صورت آزمایشی افتتاح شد  و پس از آن مقرر گردید فعالیت آکادمی موقتا متوقف شود تا ساختمان آن به همت شرکت بازرگانی دولتی ایران و اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران بهسازی و نوسازی گردد.
در این گزارش به سراغ برخی از متولیان آکادمی رفتیم تا از آخرین وضعیت آن جویا شویم؛
به گفته سعید اسکینی معاون فنی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران، در حال حاضر سالن پخت به طور کامل آماده  و ماشین آلات مورد نیاز نصب گردیده اما هنوز بهسازی و نوسازی بخشی از ساختمان آکادمی به اتمام نرسیده و افتتاح آکادمی به بعد از تکمیل کامل ساختمان موکول خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بخشی از آکادمی ملی نان ایران قرار است تبدیل به موزه نان شود، افزود: حداکثر تا یک ماه آینده آکادمی تکمیل و افتتاح خواهد شد.

خبر جدید   افزایش قیمت برنج و گندم در بازارهای جهانی به خاطر ترس از کرونا

در ادامه محمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم در گفت وگو با غلات نیوز با بیان اینکه اولین دوره آموزش مجازی آکادمی ویژه نانوایان حجیم و نیمه حجیم برگزار و همزمان با نمایشگاه ایبکس مدارک شرکت کنندگان اعطا گردید، گفت: دومین دوره آموزش مجازی آکادمی ملی نان ایران را به صنعت آردسازی اختصاص داده ایم که طی دو هفته آینده توسط مرکز پژوهش های غلات کشور و کانون هماهنگی زنجیره گندم آرد ونان برای آسیابانان  برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: حضور نانوایان حجیم و نیمه حجیم کشور در دوره های آموزشی صنعت نان آلمان و مشاهده پتانسیل های آکادمی ملی نان این کشور موجب شد پیشنهاد احداث آکادمی ملی و پیشرفته نان را در کشور ارائه دهیم و در نهایت مسئولین پذیرفتند که مکانی را به منظور ایجاد آکادمی ملی نان ایران در اختیارمان بگذارند.
کرمی باتاکید بر اینکه قطعا ورود افراد تحصیل کرده به صنعت نان تحولی عظیم در این بخش ایجاد خواهد کرد، گفت: سالانه درکشور ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه صرف صنعت گندم آرد ونان می شود و این مساله بیانگر اهمیت صنعت نان در کشورمان است بنابراین  ضروری است آموزش را در صنف نانوایان تقویت کنیم تا در نهایت ارتقاء کیفیت نان را به دنبال داشته باشد.

خبر جدید   آمادگی جهت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در استان گلستان

رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم با اشاره به معضل کارگر فنی در صنف نانوایان حجیم و نیمه حجیم اظهار کرد:  باتوجه به اهمیت آموزش در میان نانوایان وجود آکادمی در صنعت نان بسیار ضروری است. متاسفانه غالبا کارگران به مجموعه ای که در آن فعال هستند تعهدی ندارند و در کوتاه مدت محل کار را ترک نموده و کارفرما مجبور به جایگیزینی نیروی جدید خواهد شد.
وی با بیان اینکه همه نانوایان موظف به شرکت در دوره های آموزشی آکادمی ملی نان ایران خواهند بود، خاطرنشان کرد: با آغاز فعالیت آکادمی ملی نان ایران یک بانک اطلاعاتی ویژه کارگران تعبیه خواهیم کرد و اطلاعات تمام کارگرانی که در آکادمی دوره های آموزشی را گذارنده اند در این بانک اطلاعاتی ثبت و واحدهای صنفی خواهند توانست از این طریق نیروی کارگر ماهر و آموزش دیده جذب نمایند.
به گفته کرمی مربیان بخش نان های حجیم و نیمه حجیم آکادمی ملی نان ایران از اساتید آلمانی خواهند بود و مربیان نان های سنتی از میان نانوایان خبره و پیشکسوت کشور انتخاب خواهند شد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: افتتاح آکادمی ملی نان ایران نزدیک است/ با افتتاح آکادمی کیفیت در صنعت نان تحقق می یابد

خبر جدید   انتصاب رئیس و اعضای ستاد کرونای شرکت بازرگانی دولتی ایران


آخرین اخبار

پربازدید