تاریخ خبر: // کد خبر: 72860 // //

استعدادیابی ۱۹۰۰ هکتار از اراضی مستعد کشت گلخانه ای در استان کرمان

جلسه ستاد توسعه شهرکهای کشاورزی (گلخانه ای) با حضور استاندار کرمان و رئیس هیئت مدیره، مدیر عامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و تنی چند از مسئولین استانی و به منظور بررسی راهکارهای توسعه و احداث شهرکها و مجتمع های گلخانه ای جدید و همچنین بررسی مسائل و مشکلات شهرکهای موجود در محل دفتر استاندار، برگزار گردید.

استعدادیابی ۱۹۰۰ هکتار از اراضی مستعد کشت گلخانه ای در استان کرمان

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، جلسه ستاد توسعه شهرکهای کشاورزی (گلخانه ای) با حضور استاندار کرمان و رئیس هیئت مدیره، مدیر عامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و تنی چند از مسئولین استانی و به منظور بررسی راهکارهای توسعه و احداث شهرکها و مجتمع های گلخانه ای جدید و همچنین بررسی مسائل و مشکلات شهرکهای موجود در محل دفتر استاندار،   برگزار گردید. در این جلسه علی ­ اشرف منصوری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور به مزایای کشت گلخانه ،اشتغالزائی و بهره وری که ناشی از کشت آن انجام می شود اشاره و افزود: طبق برنامه آمایش، استعداد یابی ۱۹۰۰ هکتار اراضی مستعد توسعه کشت گلخانه ها در استان کرمان شناسایی و معرفی شده است که انشاالله با مشارکت کشاوزان و بخش خصوصی این مهم محقق می شود. وی افزود: در سطح کشور در افق ۱۴۰۴ توسعه سطح گلخانه ها به میزان ۴۸۰۰۰ هکتار می باشد که در حال حاضر این میزان ۱۶۰۰۰ هکتار می باشد. وی با تاکید بر راه اندازی ستاد عالی توسعه شهرکهای گلخانه ای استان با مسئولیت استاندار و حضور فرمانداران و سایر عوامل ذی مدخل افزود: توسعه شهرکهای گلخانه ای در مستثنیات مردمی واراضی کشاورزی از سیاست های این شرکت  می باشد. در این جلسه استاندار کرمان بر انجام برنامه ابلاغی که به استانها ابلاغ شده در شمال استان ۱۰۰ هکتار است تاکید نمود وافزود: اجرائی نمودن تفاهم نامه ای که قبلا بین استانداری و شرکت شهرکهای  به امضاء رسیده است، مبنی بر توسعه شهرکهای گلخانه ای در سطح استان نیز مورد تاکید می باشد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: استعدادیابی ۱۹۰۰ هکتار از اراضی مستعد کشت گلخانه ای در استان کرمان

خبر جدید   اهدا لوح تقدیر حجه الاسلام والمسلمین دکتر امان الله علی مرادی با مدیران و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان
برچسب های خبر:


آخرین اخبار

پربازدید