تاریخ خبر: // کد خبر: 121009 // //

استان بوشهر؛ برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل

۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت می‌شود.

استان بوشهر؛ برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل

استان بوشهر؛ برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت می‌شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به روند برداشت گوجه فرنگی از مزارع استان، گفت: تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل یکی از مهمترین محصولات حوزه کشاورزی استان بوشهر است که بخش مهمی از نیازهای کشور را تأمین می‌کند.
 
محمد تقی منوچهری با اشاره به اینکه استان بوشهر به عنوان قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل کشور شناخته می‌شود، تصریح کرد: کشت پاییزه گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر در دشتستان و جم انجام شده و طی ماه‌های آبان و آذر برداشت می‌شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان‌های دشتستان و جم زیر کشت پاییزه گوجه‌فرنگی خارج از فصل رفته است.وی از کشت زمستانی گوجه‌فرنگی خارج از فصل در ۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد و اضافه کرد: کشت زمستانه در دشتستان، دشتی، دیر، کنگان و عسلویه انجام می‌شود.منوچهری ادامه داد: کشت گوجه‌فرنگی خارج از فصل در سطح ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی استان بوشهر انجام می‌شود که پیش‌بینی می‌شود در هر هکتار ۵۲ تن برداشت شود.وی با پیش‌بینی برداشت حدود ۶۰۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر خاطرنشان کرد: با برداشت گوجه‌فرنگی انتظار می‌رود قیمت این محصول در بازار کاهش یابد. اخبار مرتبط کلمات کلیدیثبت دیدگاهنام : ایمیل : دیدگاه :نام :
پست الکترونیک :
دیدگاه :

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: استان بوشهر؛ برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل

خبر جدید   طرح تجهیز اراضی حاشیه حله استان بوشهر به سامانه نوین آبیاری کم فشار کلید خورد


آخرین اخبار

پربازدید