تاریخ خبر: // کد خبر: 3008 // // // //

از مبارزه با آفتی با جثه میلی متری و خسارت میلیاردی

شبکه کشاورزی ایران: مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس، از آغاز مبارزه با مگس میوه مدیترانه در استان فارس خبر داد.     وی خاطر نشان کرد: این مگس با جثه ای حدود نیم سانتی متر ، زیان آورترین گونه از مگس میوه است که به بیش از ۳۵۰ گونه گیاهی خسارت می زند، میزبان

از مبارزه با آفتی با جثه میلی متری و خسارت میلیاردی

شبکه کشاورزی ایران:

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس، از آغاز مبارزه با مگس میوه مدیترانه در استان فارس خبر داد.

 

 

وی خاطر نشان کرد: این مگس با جثه ای حدود نیم سانتی متر ، زیان آورترین گونه از مگس میوه است که به بیش از ۳۵۰ گونه گیاهی خسارت می زند، میزبان های این آفت انواع درختان میوه هسته دار، میوه دانه دار ومیوه های گرمسیری و انواع محصولات جالیزی و صیفی می باشد.

امیری، از دیگر دلایل اهمیت این آفت  به توانایی انتقال و انتشار وسیع به دلیل قدرت پرواز بالا تا حدود ۲۰ کیلومتر در شرایط مساعد و همچنین امکان انتقال شفیره مگس با خاک آلوده و لارو آن با میوه آلوده اشاره کرد.

امیری گفت:  تله گذاری علیه این آفت از ابتدای تیر ماه آغاز شده، پیش بینی می گردد، در سال جاری در سطحی بالغ بر ۲ هزار هکتاراز باغ های سطح شهر و حومه شیراز با همکاری ستاد آبادگری باغات قصرالدشت شهرداری شیراز انجام شود.

در استان فارس علاوه بر شهرستان شیراز، باغ های شهرستان های کازرون، سپیدان و ممسنی به این آفت آلوده است که در این شهرستان ها نیز در سطحی بالغ بر هزار هکتار تله گذاری خواهد شد.

 

 

 

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

خبر جدید   خبرگزاری ها ازتاریخ ۹۷/۰۶/۱۶ لغایت ۹۷/۰۶/۱۷
برچسب های خبر: ,,,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید