|ارز ۴۲۰۰ تومانی پایه های صنعت خوراک را متزلزل کرده است | اخبار کشاورزی | شبکه کشاورزی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 58408 // //

ارز ۴۲۰۰ تومانی پایه های صنعت خوراک را متزلزل کرده است

خبر _ امیر تقی وند مدیر عامل گروه شرکت های زانیار اظهار کرد: اساساً ایده درست کردن فیداکسپو بسیار خوب بوده و نقطه ضعف آن کمتر بودن شهرستان‌ها در این نمایشگاه است و بیشتر شرکت‌ها از تهران هستند.

ارز ۴۲۰۰ تومانی پایه های صنعت خوراک را متزلزل کرده است

مدیر عامل گروه شرکت های زانیار؛ ارز ۴۲۰۰ تومانی پایه های صنعت خوراک را متزلزل کرده است امیر تقی وند مدیر عامل گروه شرکت های زانیار در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) اظهار کرد: اساساً ایده درست کردن فیداکسپو بسیار خوب بوده  و نقطه ضعف آن کمتر بودن شهرستان‌ها در این نمایشگاه است و بیشتر شرکت‌ها از تهران هستند. وی افزود: در مقابل نقطه قوت این نمایشگاه این است که بازار هدف به این مکان می آیند و کارشناسان در این جا هستند و هزینه‌ها به مراتب کمتر از نمایشگاه بین‌المللی تهران است. در شرایطی که کشور از کمبود منابع ارزی رنج می‌برد نمایشگاه تهران از خارجی ها به صورت ارزی پول می گیرد و شرکت‌های خارجی در نمایشگاه تهران شرکت نمی کنند اما این امکان را در فید اکسپو دارند. تقی وند افزود: شاید بهتر باشد این نمایشگاه در ۳ یا ۴ شهر دیگر به جز تهران هم برگزار شود. این نمایشگاه قابلیت برگزاری در مشهد، تهران، اصفهان یا مازندران را به صورت تخصصی دارد. تقی وند در رابطه با شرایط خوراک دام در کشور تصریح کرد: متاسفانه به دلیل وجود ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور برای واردات سه محصول جو، ذرت و کنجاله سویا دچار مشکل هستیم و این اجازه را نمی دهند محصولات دیگری که ممکن است بهره وری بهتر برای گاوداران داشته باشد وارد کشور شود و در نتیجه ۵۰% پتانسیل کارخانجات خوراک خالی می ماند و از نظر قیمتی برایشان مقدور نیست. وی افزود: اگر از محصولات پایه مثل ذرت و سویا ارز ۴۲۰۰ تومانی برداشته نشود پایه های صنعت متزلزل می شود چون برای تولید محصول جدید چهار سال تیم تخصصی شرکت ها کار می کنند تا به بازار عرضه شود.
تقی وند خاطر نشان کرد: زمانی که مرحله مقایسه میرسد در جیره گاوهای شیری از آنجا که دولت به آن مواد ارز پرداخت نمی کند قدرت رقابت را از دست میدهد.
دولت باید در اسرع وقت ارز ۴۲۰۰ را بردارد تابخشی از مشکل حل شود ضمن اینکه دولت با پرداخت ارز به منظور تامین منابع پروتئینی که در اختیار مصرف کننده نهایی می گذارد به صنعت ضربه زده است.

خبر جدید   خسارت ۶۸ میلیاردی به دام و طیور مناطق سیل‌زده


منبع :: ارز ۴۲۰۰ تومانی پایه های صنعت خوراک را متزلزل کرده است

Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download huawei firmware
Free Download WordPress Themes
free online course
برچسب های خبر: ,,,


آخرین اخبار

پربازدید