تاریخ خبر: // کد خبر: 51045 // //

ادامه بی ثباتی تجارت جهانی طیور در نیمه نخست ۲۰۱۹

خبر _ براساس گزارش Rabobank، صنعت طیور جهان در سال ۲۰۱۸ با توجه به تنش های تجاری میان امریکا و چین، محدودیت های مربوط به هوش مصنوعی (AI)،  مشکلات بهداشتی گوشت برزیل و استانداردهای جدید در خاورمیانه یکی از پرماجراترین سال هایش را طی دهه های گذشته تجربه کرد.

ادامه بی ثباتی تجارت جهانی طیور در نیمه نخست ۲۰۱۹
تجارت جهانی طیور

مروری بر آنچه در صنعت طیور جهان در سال ۲۰۱۸ گذشت؛

ادامه بی ثباتی تجارت جهانی طیور در نیمه نخست ۲۰۱۹

براساس گزارش Rabobank، صنعت طیور جهان در سال ۲۰۱۸ با توجه به تنش های تجاری میان امریکا و چین، محدودیت های مربوط به هوش مصنوعی (AI)،  مشکلات بهداشتی گوشت برزیل و استانداردهای جدید در خاورمیانه یکی از پرماجراترین سال هایش را طی دهه های گذشته تجربه کرد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از Feednavigator، به گفته تحلیل گران، حذف ۲۰ شرکت صادرکننده برزیل از فهرست اتحادیه اروپا یکی از بزرگترین اتفاقات تجارت گوشت سینه مرغ در جهان بود.

در کنار اتحادیه اروپا، مهمترین واردکننده گوشت سینه مرغ در جهان، بازارهای دیگری مانند امریکا، کانادا و استرالیا نیز کم و بیش درهایشان را به روی واردات این محصول از برزیل بستند.

حذف شرکت های صادرکننده از فهرست اتحادیه اروپا با اعلام استانداردهای جدید توسط عربستان سعودی در ژوئن ۲۰۱۸ همراه شد. براساس این استاندارد، از ورود کشتی های حامل طیوری که بی حس شده اند، به بازار این کشور جلوگیری شد.

خبر جدید   افزایش ۶۵ درصدی صید ماهیان استخوانی دریای خزر

صنعت طیور برزیل همچنین توسط تحت تاثیر افزایش داخلی قیمت خوراک به دلیل چالش های تجاری میان چین و امریکا قرار گرفت. چین سویای برزیل را جایگزین امریکا کرد و در نتیجه قیمت این محصول برای مصرف کنندگان داخلی افزایش یافت.

به گفته تحلیلگران، اتفاقاتی که رخ داد، برزیل را به سمت صادرات بیشتر به بازارهای دیگر مانند چین، امارات متحده عربی و کره جنوبی سوق داد.

Robobank پیش بینی می کند، بی ثباتی در بخش طیور در نیمه اول سال ۲۰۱۹، با توجه به فاکتورهایی مانند افزایش ذخایر سایر پروتئین ها، مانند ذخیره بیش از حد گوشت گاو و خوک در امریکا، که بر جریان تجارت جهانی و قیمت ها در ماه های پیش رو اثر خواهد گذاشت، ادامه دار باشد.

خبر جدید   ضرورت بهره گیری شرکت های دانش بنیان از داده های بخش کشاورزی

تعادل دوباره بازارهای داخلی و بین المللی

در چنین شرایط بی ثباتی، محدود کردن ذخایر در برقراری تعادل در بازار نکته اصلی است و مناطقی مانند امریکا، اتحادیه اروپا و تایلند که درگیر این تجارت هستند، باید اقدامات موفق برزیل، آفریقای جنوبی و روسیه را دنبال کنند.

اقدام برزیل در راستای کاهش ۲ درصدی تولید در سال ۲۰۱۸، قدمی مهم در ایجاد تعادل در بازارهای داخلی و بین المللی و اثرگذاری بر قیمت ها بود.

براساس گزارش Robobank، این اقدام باید الگویی برای صنایع اتحادیه اروپا و تایلند باشد که قیمت هایشان تحت تاثیر ذخایر بیش از حد محصولات قرار گرفته است. کشورهایی مانند روسیه، آفریقای جنوبی، اندونزی و هند استراتژی منظمی در این زمینه دارند و بهره خوبی نیز در انتظارشان است.

بهبود وضعیت در نیمه دوم سال ۲۰۱۹

خبر جدید   اختصاص ۱۵۰ میلیون یورو به اجرای طرح‌های آبخیزداری کشور

گزارش Robobank، بهبود تدریجی وضعیت صنعت طیور در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ را نشان می دهد.

به گفته تحلیلگران، چین پیشرو تغییر وضعیت خواهد بود. شیوع تب برفکی در چین، افزایش قیمت جوجه گوشتی و مصرف مرغ به جای گوشت خوک در این کشور را به همراه خواهد داشت.

تجارت جهانی طیور در نیمه دوم سال با توجه به کاهش تولید مرغ در چین بیشتر بر این کشور متمرکز خواهد بود. برزیل و کشورهای شرق اروپا مانند روسیه که به بازارهای چین دسترسی دارند، از این موقعیت سود خواهند برد.

براساس این گزارش، چشم انداز مذاکرات تجاری چین و امریکا و فشارهای شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز هنوز مشخص نیست. این دو فاکتور می توانند شرایط بازار طیور در جهان را تحت تاثیر قرار دهند، به ویژه بازگشت مرغ امریکا به بازار چین، می تواند جریان تجارت جهانی را تغییر دهد.


منبع :: http://agna.ir

برچسب های خبر: ,,


آخرین اخبار

پربازدید