تاریخ خبر: // کد خبر: 114439 // //

اخبار > رشد قیمت گندم و ثبات شکر و برنج در بازار جهانی/جایگاه ۲۴ ایران در تولید برنج

میانگین قیمت جهانی گندم در هفته‌ی منتهی به ۱۴ سپتامبر نسبت به هفته گذشته افزایشی شد. نرخ شکر و برنج ثابت ماند و ایران با تولید بیش از دو میلیون تن برنج، جایگاه بیست و چهارم را در جهان دارد.

اخبار > رشد قیمت گندم و ثبات شکر و برنج در بازار جهانی/جایگاه ۲۴ ایران در تولید برنج

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ براساس گزارش‌ کارشناسی نشست پایش بازار کالاهای اساسی، قیمت جهانی گندم دوروم ثابت و میانگین قیمت سایر گندم‎‌ها در این هفته نسبت به هفته گذشته افزایشی بود و پیش بینی می‌شود این روند تداوم داشته باشد. همچنین پیش بینی شده است تولید گندم قزاقستان با افزایش حدود دو میلیون تن به ۱۲ میلیون تن برسد.

با کاهش فروش گندم صنف و صنعت (داخلی) نیز امسال نسبت به سال گذشته، ۱۵۰ هزار تن در فروش گندم صرفه‌جویی شده است.

خبر جدید   پایان عملیات خرید گندم در استان خراسان رضوی

در هفته منهی به ۱۴ سپتامبر قیمت جهانی شکر با نوساناتی، ثبات خود را حفظ کرد، اما دانه‌ی روغنی سویای برزیل، کنجاله آرژانتین، برزیل افزایش چشمگیر داشت.

میانگین قیمت جهانی برنج نیز حفظ قیمت را تجربه کرد. تعطیلات عمومی در برخی کشورها و کندی معاملات بر روند تجارت جهانی این محصول تأثیر گذاشت و سبب شده در هفته منتهی به ۸ سپتامبر تغییری نسبت به هفته گذشته ایجاد نشود.

خبر جدید   ۳۸۴هزار تن گندم کشاورزان خراسان رضوی خریداری شد

ایران با تولید بیش از ۲ میلیون تن برنج، بیست و چهارمین کشور تولیدکننده برنج دنیا است. پاکستان کشور همسایه ایران ۷٫۵ میلیون تن، ترکیه ۶۰۰ هزار تن افغانستان ۳۴۰۰ تن و عراق ۳۳۰۰ تن تولید دارند.

کشور آفریقایی نیجریه که اخیراً با پدیده سیل مواجه شده ۵ میلیون تن از حدود ۵۰۰ میلیون تن برنج تولیدی جهان را تولید می‌کند.

خبر جدید   گیلان پیش قراول اجرای فروش اینترنتی آرد یارانه‌ای در کشور

هند با ۱۲ میلیون تن صادرات بزرگترین صادرکننده این محصول است، تایلند با ۷٫۵ میلیون تن ویتنام با ۶٫۳ میلیون تن، پاکستان با ۴٫۳ میلیون تن و برمه ( میانمار) با ۲٫۲ میلیون تن در جایگاه بعدی قرار دارند.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید منبع :: اخبار > رشد قیمت گندم و ثبات شکر و برنج در بازار جهانی/جایگاه ۲۴ ایران در تولید برنجآخرین اخبار

پربازدید