تاریخ خبر: // کد خبر: 97123 // //

احداث یک کارخانه نان صنعتی در استان ضروری است

اختصاصی/ حجت‌الله بیرانوند بر ضرورت احداث یک کارخانه نان صنعتی در استان لرستان برای مقاطع بحرانی و حوادث طبیعی تأکید کرد.

احداث یک کارخانه نان صنعتی در استان ضروری است

             مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان در گفت‌وگو با غلات نیوز با اشاره به عدم برخورداری این استان از کارخانه نان صنعتی اظهار کرد: متأسفانه لرستان از کارخانه تولید نان صنعتی برخوردار نیست و هنگام وقوع برخی حوادث از جمله سیل و زلزله، به ناچار برای تأمین نان‌های بسته‌بندی شده از استان‌های دیگر کمک می‌گیریم.
وی افزود: در تلاش هستیم با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه وارد عمل شویم منتها از سوی بخش خصوصی برای راه‌اندازی کارخانه نان صنعتی در استان لرستان تقاضایی وجود ندارد.
بیرانوند ادامه داد: باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد تا بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری جهت راه‌اندازی واحد تولیدی نان صنعتی رغبت پیدا کند. در حال حاضر بخش روستایی و عشایری، جامعه ۳۰ درصدی استان را شامل می‌شود که مصرف نانشان به صورت پخت خانگی است. در بخش شهری هم غالباً ذائقه مردم به مصرف نان‌های سنتی گرم گرایش دارد که این مسأله از دلایل اصلی عدم استقبال برای احداث کارخانه نان صنعتی است.
مدیرکل غله استان لرستان تصریح کرد: در صورتی که سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این زمینه وارد عمل شود، ما در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان از وی دفاع خواهیم کرد ضمن اینکه برای تأمین تسهیلات با بازپرداخت مناسب اقدام خواهیم نمود.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: احداث یک کارخانه نان صنعتی در استان ضروری است

خبر جدید   تولید آرد منطبق با استاندارد در کشور اجباری گردد/ کیفیت آرد بر حسب رنگ آن برای نانوایان تعریف می‌شود!


آخرین اخبار

پربازدید