تاریخ خبر: // کد خبر: 97175 // //

اجرای پروژه های مشترک با بسیج عشایری در سیستان وبلوچستان

طی برگزاری نشست و جلسه مشترک با سرهنگ جعفری مسول قرارگاه محرومیت زدایی قرارگاه قدس و سرهنگ جهانزاده فرمانده بسیج عشایری سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان و مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان در مورخه ۱ خرداد ۹۹ ، مقرر شد پروژه های عمرانی و خدماتی به صورت مشترک در مناطق عشایری در سالجاری اجرا شود.

اجرای پروژه های مشترک با بسیج عشایری در سیستان وبلوچستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان با همکاری بسیار خوب و ارزنده سپاه با اداره کل امور عشایر و اجرای پروژه ها و توزیع اقلام و کمک های مومنانه در راستای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی از سوی بسیج عشایری و بسیج سازندگی را  در ارائه خدمات بهتر به عشایر استان موثر عنوان کرد.
حمید طوقی اظهار داشت: با اینگونه توافقات و اجرای پروژه های مشترک در مناطق عشایری ضمن ایجاد اشتغال در مناطق عشایری انشاالله   شاهد محرومیت زدایی، رشد و افزایش تولیدات در مناطق عشایری خواهیم بود. وی ادامه داد: ترمیم راه های عشایری با در اختیار گذاشتن ماشین آلات و ادوات از سوی سپاه، برقدار کردن چاهه ای کشاورزی، احداث آبشخور دامی، احداث منابع ذخیره آب، اعطای تسهیلات خود اشتغالی، آموزش عشایر، ایجاد مشاغل زود بازده و بسته بندی فراورده های لبنی و صنایع دستی مناطق عشایری، بازاریابی محصولات و تولیدات مناطق عشایری از جمله تواقات برای همکاری مشترک دستگاهی است. همچنین در این دیدار تعداد ۵۰ بسته کالای اساسی مورد نیاز عشایر از جمله چراغ خوراک پزی، سرویس آشپزخانه و ظروف غذاخوری، پیک نیک و روفرشی به ارزش هربسته  دو میلیون تومان برای توزیع در مناطق عشایری تصویب و   تحویل گردید. در پایان جلسه از مناطق عشایری بخش کورین و عشایر کوچرو منطقه به همراهی جانشین فرمانده سپاه سلمان، فرمانده بسیج عشایری استان، بخشدار و رئیس شورای بخش کورین شهرستان زاهدان بازدید به عمل آمد و   مسائل و مشکلات عشایر از نزدیک بررسی و تعدادی از بسته های حمایتی بین عشایر منطقه توزیع گردید.

خبر جدید   امسال اعتبارات خوبی به جامعه عشایری کشور تخصیص یافته است

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: اجرای پروژه های مشترک با بسیج عشایری در سیستان وبلوچستانآخرین اخبار

پربازدید