تاریخ خبر: // کد خبر: 114690 // //

آغاز کشت دوم محصولات کشاورزی در شالیزار‌های گیلان

آغاز کشت دوم محصولات کشاورزی در شالیزار‌های گیلان

آغاز کشت دوم محصولات کشاورزی در شالیزار‌های گیلان

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با پایان یافتن برداشت برنج، کشت دوم محصولات کشاورزی در ۱۳۵ هزار هکتار از شالیزار‌های استان آغاز شده اس ت به گزارش روابط عمومی؛ ابراهیم اکبرزاده ، مدیر زراعت سازمان  جهاد کشاورزی  گیلان از  همت کشاورزان برای سبز کردن شالیزار‌ها در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: کشت دوم محصولات کشاورزی در ۱۳۵ هزار هکتار از  شالیزار‌های گیلان  آغاز شده است . او افزود: با پایان یافتن برداشت برنج در گیلان، کشاورزان استان آستین‌های همت را برای پرورش راتون و کشت دوم  محصولات کشاورزی  در شالیزار‌ها بالا زده اند .

خبر جدید   طرح کنترل و مبارزه با ملخ های زیان آور محصولات کشاورزی انجام شد

  مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی و بارش‌های مناسب، پیش بینی می‌شود امسال در ۱۳۵ هزار هکتار از شالیزار‌های گیلان کشت دوم محصولات انجام شود که ۱۰ درصد بیشتر از پارسال است .

  اکبرزاده افزود: پیش بینی می‌شود امسال در قالب کشت دوم در شالیزار‌های گیلان حدود ۴۰۰ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۳ هزار میلیارد تومان تولید می‌شود .

خبر جدید   برگزاری پنجمین جلسه  کارگروه پشتیبانی و ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی استان  گیلان

او گفت: شالیکاران گیلانی هر سال پس از برداشت برنج در شالیزار‌های خود راتون پرورش می‌دهند و در بخشی از شالیزار‌ها هم شبدر، حبوبات، گندم، کلزا و سبزیجات غده‌ای می‌کارند . مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد : کشاورزان گیلانی  برداشت محصولات کشت دوم را برحسب نوع کشت اردیبهشت سال آینده به پایان می‌رسانند .
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
منبع :: آغاز کشت دوم محصولات کشاورزی در شالیزار‌های گیلان

خبر جدید   خدمات بخش کشاورزی گیلان بصورت غیر حضوری انجام می شود


آخرین اخبار

پربازدید