تاریخ خبر: // کد خبر: 48012 // // // //

آغاز مالچ پاشی توام با نهال کاری ۱۱ هزار هکتار از شن زارها و بیابان های خوزستان

شبکه کشاورزی ایران: با حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور کار مالچ پاشی توام با نهال کاری ۱۱ هزار هکتار از شن زارها و بیابان های خوزستان آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان خوزستان اعلام کرد: از این ۱۱ هزار هکتار، یک هزار

آغاز مالچ پاشی توام با نهال کاری ۱۱ هزار هکتار از شن زارها و بیابان های خوزستان

شبکه کشاورزی ایران:

با حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور کار مالچ پاشی توام با نهال کاری ۱۱ هزار هکتار از شن زارها و بیابان های خوزستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان خوزستان اعلام کرد: از این ۱۱ هزار هکتار، یک هزار هکتار در مرز چذابه و مابقی در بیابان ها و شنزارهای شوش، دشت آزادگان و اهواز قرار دارد.
احمد مطیعی افزود: با توجه به اینکه جاده های دسترسی به چذابه در میان شن های روان واقع شده است، کار مالچ پاشی با اولویت در این منطقه آغاز شده است.
وی با بیان به اینکه برای اجرای این طرح ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و کار اجرای آن تا فروردین ماه سال آینده ادامه دارد ادامه داد: برای مالچ پاشی ۱۱هزار هکتار از بیابان‌ها و شن زارهای استان حدود ۱۱۰ میلیون لیتر مالچ نیاز است که مالچ مورد نیاز از پالایشگاه آبادان تامین خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با بیان اینکه بعد از مالچ‌پاشی، عملیات نهال کاری آغاز می شود، تأکید کرد: اگر مالچ و اعتبار مورد نیاز این طرح به موقع آماده شود می توانیم این ۱۱ هزار هکتار را به ۲۰ هزار هکتار بیابان‌زدایی ارتقا دهیم.

در سال گذشته نیز حدود ۳۷۰ هکتار از شن زارها و بیابان های همین منطقه مالچ پاشی شد. 

 

 

 

 

 

 

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

خبر جدید   طرح نهالکاری در جنوب شرق اهواز نتیجه بخش بوده است
برچسب های خبر: ,,,,,


آخرین اخبار

پربازدید